Navštivte také  >

Co o nás napsali zákazníci na Heureka.cz


Dan

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Toto byl můj čtvrtý nákup. Vždy jsem si zboží vyzvednul na prodejně,protože jezdívám okolo. U třetího nákupu jsem měl problém jednak s dodací lhůtou,kdy bylo psáno že je zboží skladem a nebylo.Po několika dnech jsem se ozval na prodejnu,kde mi pracovník řekl,že zboží je již na prodejně a když jsem přijel,tak nebylo. U čtvrtého nákupu jsem se přesvědčil o hlouposti a bezohlednosti některých lidí,v tomto případě pracovníka firmy Pema.Po koupi autobaterie Banner jsem se dostavil na prodejnu pro zboží.Baterie byla připravena k odběru a po zaplacení ceny jsem baterii zvedl do rukou a odnášel stylem "barmana,který roznáší pivo" tzn,že jsem měl baterii na dlani pravé ruky a tu zvednutou nad ramena.Levou rukou jsem si otevíral dveře prodejny a pak auto.Po přenesení baterie do kufru jsem zjistil,že mám ruku zcela potřísněnou rozlitým elektrolytem z baterie,která při přepravě do obchodu nebo již v samotném obchodě musela být převrácená na bok nebo dokonce vzhůru nohama. Po naložení baterie jsem si šel do obchodu umýt ruce od elektrolytu a vyzval pracovníka ať jde semnou do auta zkontrolovat,zda je baterie nějak viditelně poškozená.Po cestě jsem si všimnul,že v místě kde stála baterie je loužička.Po prohlédnutí baterie ta nejevila prasklinu na pouzdře obalu ani poškozené zátky komor baterie.Elektrolyt tedy vytekl odvzdušňovacími otvory baterie. Jelikož baterie do Fiatu Punto je ne zcela typická, tak jsem baterii nevrátil a hlavně potřeboval jsem ji hned. Tento zcela hloupý a bezohledný přístup firmy Pema ve mě vzbudil lítost nad kvalitou zaměstnanců a kontroly vedoucích pracovníků. Elektrolyt obsahuje kyselinu sírovou,což je žíravina. Leptá a dráždí pokožku, dýchací orgány a sliznice, způsobuje těžká poleptání. Nemohu pochopit,jak se mohlo stát,že po přenesení autobaterie v obchodě dotyčný pracovník neprovedl očištění baterie.Jak může být někdo tak bezohledný a hloupý?Myslím si,že i dítě školou povinné by rozpoznalo nebezpečí situace a řeklo by to rodičům. Prostě nechápu....a hlavně až teď si uvědomuji složitost situace,protože zdraví mám jen jedno."

+420 558 431 528

Po - Pá 8:00 - 17:00

Strip – Akumulátory pro stavební techniku

Magické oko autobaterie

Magické oko - kontrola stavu autobaterie

Magické oko autobaterie

Na mnoha autobateriích se můžete setkat s takzvaným „Magickým okem“, které slouží k rychlé a snadné kontrole kondice autobaterie. Jedná se o kulatý průzor zamontovaný do konstrukce baterie. Při pohledu na něj můžeme vidět různé barvy indikující aktuální kondici (nabití) autobaterie.

Pro kontrolu stavu Magickým okem je potřeba mít dobré světelné podmínky a vidět přímo kolmo do průzoru. Pokud v něm vidíme zelenou barvu, baterie je v dobré kondici a je nabitá. Pokud vidíme barvu černou (v některých případech červenou), je potřeba baterii okamžitě dobít. Pokud vidíme barvu bílou, baterie je zcela vybité, nebo je na konci své životnosti.

Jak funguje Magické oko

Magické oko funguje na principu jednoduchého hustoměru elektrolytu. Zelená kulička vespod oka je ponořena v elektrolytu a je nadnášena podle toho, jak je baterie nabitá (s klesající kapacitou klesá hustota elektrolytu). Od kuličky ke krytu baterie potom vece čirý plastový kužel, který vede a láme světlo.

Pokud je baterie nabitá, kulička se pohybuje nahoře těsně u plastového kuželu a jeví se nám tak, že vidíme barvu zelenou. Pokud je baterie vybitá(klesá hustota elektrolytu), pohybuje se kulička níže, světlo se neodráží zpět, ale je pohlcováno elektrolytem a nám se jeví, že je barva černá. Nyní je nutné baterii ihned nabít. Pokud je baterie zcela vybitá, nebo na konci své životnosti, je zcela ve spodní poloze a barva se jeví jako bílá.

Někdy bývá v oku více barevných kuliček (např. červená), a stavy tak může indikovat jinak. Kontrolujte s novou baterií s magickým okem také manuál.

Magické oko