Baterie - nejčastější otázky

Zpět na produkty

Rozbalit

Výběr baterie, jakou polaritu?

Ve většině vozů je autobaterie pravá. To znamená, když stojíte před baterií a kontakty na delší straně baterie máte blíže sobě, je kladný pól vpravo.

Rozbalit

Jakou kapacitu baterie zvolit?

Kapacitu baterie vyčtete z příručky k vozidlu nebo katalogu výrobce. Obecně platí, že se kapacita zhruba odvozuje od obsahu a výkonu motoru a elektrické výbavy na vozidle. Pro typická auta jako Felicie, 1.2 Fabie nebo Toyota Yaris vystačíte s baterií do 50Ah, na 1.9 TDI jsou vhodné 65Ah a více. Obecně nevadí zakoupení vyšší kapacity, předimezovat ji o moc však vhodné není. Navíc, baterie s vyšší kapacitou bývá rozměrově větší, do menších aut se nevejde.

Rozbalit

Jaké rozměry baterie zvolit?

Jednoduše takové, které se prokazatelně vejdou do Vašeho vozu. Pokud neznáte rozměry, změřte původní baterii nebo prostor pro uložení baterie, dle toho baterii vyberte.

Rozbalit

Údržbovou nebo bezúdržbovou?

U klasických autobaterií již neshledáváme moc důvodů pro koupi údržbové baterie. Bezúdržbová baterie však neznamená, že se o ni nemusíme starat. Do bezúdržbové baterie není nutné dolévat destilovanou vodu nebo hlídat hladinu elektrolytu. Přesto je potřeba, zvláště při mnoha krátkých jízdách, čas od času baterii dobít na 100%. Prodloužíte tím její životnost.

Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi Vám poradíme.

+420 558 431 528